Kto som?

Pochádzam z Považskej Bystrice kde som študoval na základnej škole a neskôr na gymnáziu. Po maturite som študoval na právnickej fakulte v Brne a zároveň pracoval ako koncipient v advokátskej kancelárii Pavla Hagyariho neskoršieho primátora Prešova, od neho som sa naučil ako to chodí v komunálnej politike.

Môj otec pracoval v Považských strojárňach a po revolúcii mal na starosti byty ktoré strojárňam patrili vo firme Byty s.r.o., firma však skončila v konkurze. Po otcovi som preto zdedil talent a záujem o nehnuteľnosti a stavebníctvo.

V roku 2004 som spolu s otcom a bratom začal pôsobiť ako nominant Fondu Národného Majetku v orgánoch SAD Prievidza a.s. a pôsobím tam s nimi dodnes. Tam som získal vášen pre manažment a rád pracujem v orgánoch veľkých spoločností, je to dobre platená ale aj veľmi zodpovedná práca.

V roku 2004 som sa preto postavil na vlastné nohy ako advokát a v roku 2006 som založil právnu firmu Advokáti s.r.o., ktorá sídli na prestížnej adrese na Dunajskom nábreží vedľa Staromestského úradu. Špecializujeme sa najmä na obchodné právo a ekonomické záležitosti, no robíme aj občianske, rodinné, pracovné či autorské právo. Počas dlhých rokov praxe som mal možnosť pracovať pre niekoľkých významných klientov napr. finančnú skupinu Penta a jej dcérske spoločnosti.

Na škole som vstúpil do SDKÚ a po skončení štúdia som začal pracovať aj ako asistent poslanca Národnej Rady a zároveň starostu Ružinova Pavla Kuboviča, rovnako som viedol kanceláriu starostu. Keď však starosta Kubovič skončil,rozhodol som sa kandidovať sám, v tom čase som si kúpil byt v komplexe Retro, neskôr som sa tam nasťahoval. Vo voľbách v roku 2010 som sa stal ružinovským poslancom a zástupcom starostu Dušana Pekára zodpovedným za stavebný úrad a ďalšie dôležité agendy.

Časom som však nebol spokojný so spôsobom akým Pekár Ružinov vedie, preto som sa rozhodol v roku 2014 kandidovať na starostu sám, žiaľ prehral som tesne s Pekárom, no stal som sa jedným z jeho najväčších kritikov a zároveň mestským poslancom. Vystúpil som z SDKÚ a prestúpil som k strane Most-Híd, tu sa mi splnil sen a v apríli roku 2017 som bol nominovaný na miesto v dozornej rade jedného z najväčších slovenských štátnych podnikov Slovenská elektrizačná a prenosová sústava (SEPS). Aj pod mojím vedením SEPS zvýšil tržby z 361mil€ v roku 2016 na 413 mil€ za r.2017 a zisk sa zvýšil z 57 na vyše 74mil€ v minulom roku.

V súčasnosti sa pripravujem na kandidatúru na starostu Ružinova a spolu s manželkou staviame rodinným dom v časti Prievoz, kde budú mať naše deti dosť priestoru na šantenie a pokojné detstvo. Manželka pracuje ako farmaceut a spoluvlastní lekáreň, ktorá je súčasťou siete Dr.MAX

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close